ПРЕСЛАТКО! Погледнете како синот на Шакира го прослави голот на татко му Пике!

Синчето на славниот пар, го следи фудбалското првенство.Фудбалската селекција на Шпанија, се обидува да ја одбрани титулата на прваци на Европа, која ја освоија пред четири години во Полска и Украина.
„Црвената фурија“ добро почнала на Европското првенство, кое оваа година се оддржува во Франција.
Стрелецот на одлучувачкиот гол бил Пике, а неговата вереница Шакира, објавила фотографија како нејзиниот најмал син го прославил погодокот за Шпанија.
Оваа преслатка фотографија, собрала преку 300 илјади лајкови.
Фудбалската селекција на Шпанија, се обидува да ја одбрани титулата на прваци на Европа, која ја освоија пред четири години во Полска и Украина.

Пронајдете не на следниве мрежи: