Приказна која ќе ве наежи и остави без текст

Кристиано Роналдо херој за едно дете од Полска.Чудесна приказна ни доаѓа од Полска, а се работи за Роналдо и еден негов навивач кој доаѓа од претходно наведената земја.
Имено, 14-годишниот Давид бил во кома речиси 3 месеци.
Предлогот на лекарите бил следниот – „Бидејќи Давид е голем навивач на Роналдо, донесете му телевизор во собата и пуштајте му ги наптреварите на Реал Мадрид и Португалија за да некако допринесат до детето да се разбуди од долготрајната кома“ бил предлогот на лекарите.
Верувале или не, терапијата била – успешна!
Кога Роналдо го постигнал третиот погодок против Шведска (во баражот за пласман на СП Бразил 2014), по големото воодушевување на коментаторот кој го пренесувал тој натпревар во директен пренос – Давид се разбудил од комата!
Повеќе на: sport365.mkЧудесна приказна ни доаѓа од Полска, а се работи за Роналдо и еден негов навивач кој доаѓа од претходно наведената земја.
Имено, 14-годишни

Пронајдете не на следниве мрежи: