Приказна која крши срца: Она што го направи свршеница на загинат фудбалер на Чапекоензе ГО РАСПЛАКА светот!

На Бразил, а посебно на малиот град Чапеко, ќе им биде потребно долго време да закрепнат од тешката трагедија која се случи, кога во страшна авионска несреќа загинаа скоро сите фудналери на нивната гордост – Чапекоензе.Солзи и лелеци го преплавија малечкото место во јужниот дел од Бразил, од каде секојдневно пристигнуваат потресни детали кои ниту најтврдото срце не го оставаат рамнодушно.
Вчера во градот беа донесени телата на загинатите играчи, а на стадионот на Чапекоензе цел град дојде да упати последен поздрав на шампионите додека врнеше силен дожд.
Од неутешните вдовици и нивните трагично прекинати љубови и соништа, една приказна посебно го трогна светот.
Дента кога на фудбалерите им беше одадена последна почест, Аманда и загинатиот фудбалер Денер Браз требале да го изговорат судбоносното „Да“.
Наместо венчаница и свадбена церемонија, Аманда го испрати саканиот на вечна починка.Солзи и лелеци го преплавија малечкото место во јужниот дел од Бразил, од каде секојдневно пристигнуваат потресни детали кои ниту најтврдото срце н

Пронајдете не на следниве мрежи: