Пристигна новиот Nexus 5!

Loading...

Новиот смартфон Nexus 5 на Google, што на пазарот се очекува до крајот на октомври, ќе го произведува LG, ќе се полни безжично и ќе работи на оперативниот систем Android KitKat.Аналитичарите очекуваат ова да биде најмоќниот телефон на пазарот, со три гигабајти работна меморија. Официјални податоци за карактеристиките не телефонот се уште нема, но сепак познато е дека нема да има надградлива меморија, а ќе биде достапен во неколку верзии со 16, 32 и 64 Гигабајти меморија.
Прочитајте повеќе на GSM.mkАналитичарите очекуваат ова да биде најмоќниот телефон на пазарот, со три гигабајти работна меморија. Официјални податоци за карактеристиките

loading...
Loading...