Профили на Михаил Шумахер осамнаа на социјалните мрежи!

Loading...

Поранешниот шампион на Формула 1, Михаил Шумахер, кој во декември во 2013 година настрада во несреќа за време на скијање на француските Алпи, повторно се појави во јавност откако на социјалните мрежи се појави негов профил.Фановите ширум светот се пресреќни што иконата на Формула 1 која точно пред 22 години ја оствари својата прва победа во неговата кариера, сѐ уште се бори против потешкотиите и што конечно е отворена официјална страница на негово име.
Се смета дека зад профилот на Шумахер се крие некој близок, но сепак оваа порака ги израдува фановите.
Фановите ширум светот се пресреќни што иконата на Формула 1 која точно пред 22 години ја оствари својата прва победа во неговата кариера, сѐ уште с

loading...