Променливо облачно и посвежо со кратки сончеви периоди

Loading...

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне со кратки сончеви периоди.Вo југоисточниот дел од земјава ќе има услови за слабо проврнување на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и слаб јужен ветер. Пo одделни котлини со појава на слаба магла.Вo југоисточниот дел од земјава ќе има услови за слабо проврнување на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Вре

loading...