Промовиран спотот за евровизиската песна на Тијана

Loading...

Конечно се појави долгоочекуваното видео за евровизиската песна со која ќе ја претставува Македонија на Евровизија во Копенхаген.Како и секогаш, Тијана си држи до себе и својата сценска појава. Видеото за „Таму Кај Што Припаѓам“ е полно со доста впечатливи кадри, но и многу згодни момци. Секако, најмногу внимание привлекоа кадрите каде ја гледаме Тијана гола во када полна со вода.
Фановите ширум Европа го очекуваат и видеото со англиската верзија на песната, „To The Sky“ која Тијана реши да ја пее во Копенхаген.

 
Тијана на Евровизија ќе настапи на 8ми Мај во втората полуфинална вечер, каде ќе се бори да и обезбеди влез на Македонија во големото евровизиско финале кое ќе се одржи на 10ти Мај во Копенхаген, Данска.
Како и секогаш, Тијана си држи до себе и својата сценска појава. Видеото за „Таму Кај Што Припаѓам“ е полно со доста впечатливи кадри,

loading...
Loading...