Пронајден мртов маж во Ѓорче Петров

Маж бил пронајден мртов вчера од сопственикот на куќата каде истиот живеел сам како потстанар.Од полицијата информираат дека телото е пронајдено во куќа на улицата „Тодор Циповски Мерџан“ во скопската населба Ѓорче Петров.
Починатиот е 46 годишниот М.Р. кој живеел сам во куќата, а според пријавата боледувал од бубрежни болести.
Смртта без траги на насилство е констатирана од екипа од Итна медицинска помош, а по наредба на ЈО телото е предадено на обдукција.Од полицијата информираат дека телото е пронајдено во куќа на улицата „Тодор Циповски Мерџан“ во скопската населба Ѓорче Петров.

Пронајдете не на следниве мрежи: