Пронајден мртов маж во комбе во струшко

39-годишниот П.Ш. од Албанија вчера е пронајден мртов во комбе во атар на струшкото село Ливада, кој бил работно ангажиран како овчар.За настанот полицијата била информирана од страна на Брзата помош која не констатирала никакви траги на насилство, а обдукција подоцна покажала дека смртта кај П.Ш. настанала како последица на труење од јаглен моноксид, односно од плинска греалка за затоплуивање која се наоѓала во комбето.
Телото на починатиот ќе биде предадено на семејството за погреб.За настанот полицијата била информирана од страна на Брзата помош која не констатирала никакви траги на насилство, а обдукција подоцна покажала дек

Пронајдете не на следниве мрежи: