Пронајдена мртва во када сестрата на Џулија Робертс!

Loading...

Полусестрата на славната глумица Џулија Робертс, 37-годишната Ненси Моутс, била пронајдена мртва во неделата, а најверојатно умрела од предозирање со лекови, објавиле вчера официјални извори.Моутс била пронајдена во када полна со вода во стан во Лос Анџелес во кој не живеела. Во станот биле пронајдени и лекови, па постојат сомневања за предозирање, но и за можно самоубиство. За да се утврди точната причина на смртта ќе мора да поминат 8 до 10 недели за токсиколошкиот наод да биде готов, но надлежните за истрагата во Лос Анџелес денеска соопштиле дека полусестрата на Робертс најверојатно починала од предозираност со лекови, пренесува Ројтерс.
Моутс им е полусестра по мајка на Џулија Робертс и нејзиниот брат, глумецот Ерик Робертс. Таа и Џулија Робертс не биле во добри односи.Моутс била пронајдена во када полна со вода во стан во Лос Анџелес во кој не живеела. Во станот биле пронајдени и лекови, па постојат сомневања за

loading...
Loading...