Пронајдено е безживотното тело на познат фудбалер

уште пред три седмици беше пријавено исчезнувањето на некогашниот играч на Брегот на Слоновата Коска, но телото било пронајдено дури денес. Фудбалрот Стив Гохури за последен пат бил виден на 11. декември, на прославата на тимот во кој моментално играше, германскиот нисколигаш Стинбах.Од полицијата истакнаа дека нема знаци на насилство, па сите се во очекување на што побрзо решавање на мистеријата од што починал поранешниот репрезентативец на БСК.
Во периодот од 2007. до 2009. година, Гохури играше за Борусија Менхенгладбах, додека подоцна во периодот од 2010-2012 беше дел од тогашниот премиерлигаш Виган.
На Твитер се обрати Дидие Дрогба, неговиот репрезентативен колега, кој напиша:
„Брегот на Слоновата Коска загуби еден од своите најверни синови“.
Поранешниот фудбалер на германската Борусија Менхенгладбах и англиски Виган, Стив Гохури беше пронајден мртов близу Дизелдорф.
Од полицијата истакнаа дека нема знаци на насилство, па сите се во очекување на што побрзо решавање на мистеријата од што починал поранешниот репре

Пронајдете не на следниве мрежи: