Пронајдено изгорено женско тело во Кичево!

Loading...

Жена почина откако нејзиното тело било запалено во близина на „Китино кале“ во Кичево.Женското тело како гори го видел случаен минувач вчера околу 15:50 часот по што интервенирала Територијалната противпожарна единица во Кичево. Телото е изгаснато со апарат за гаснење на пожар, а од страна на лекар од Општината болница во Кичево е констатирано дека жената не дава знаци на живот.
Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Кичево. По наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција.
– Се утврдува идентитетот на лицето и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, изјави портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски.Женското тело како гори го видел случаен минувач вчера околу 15:50 часот по што интервенирала Територијалната противпожарна единица во Кичево. Тело

loading...