Пронајдено мртво тело во Ново Лисиче – познат е идентитетот на починатиот

Loading...

На 22.10.2016 година околу 04:27 часот, М.С. пријавил дека на бул.„Видое Смилевски-Бато“, односно позади сендвичара на наведената улица, во тревникот лежело непознато лице кое можно е да е починато.Од страна на екипа од Итна медицинска помош во 05:00 часот констатирана е смрт кај М.Т. (1949) од Скопје.
Од извршениот увид првично не се забележани траги на насилство.
Телото на починатиот по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција.Од страна на екипа од Итна медицинска помош во 05:00 часот констатирана е смрт кај М.Т. (1949) од Скопје.
Од извршениот увид првично не се

loading...