Пронајдено телото на давеникот во Велешко езеро

Пронајдено е телото на 43 годишниот маж од Петровец кој вчера исчезна во водите на велешкото езеро.Вчера околу 00:10 часот во СВР-Велес, И.Р. (26) од Скопје, го пријавил неговиот вујко Г.Д. (43) од село Петровец-скопско за исчезнат.
Имено Г.Д. кој бил заедно со уште тројца пријатели на 13.08.2016 година престојувале на Езеро „Младост-Велес“ и околу 19:00 часот влегол во езерото и потоа му се губи секаква трага.Вчера околу 00:10 часот во СВР-Велес, И.Р. (26) од Скопје, го пријавил неговиот вујко Г.Д. (43) од село Петровец-скопско за исчезнат.
Имено

Пронајдете не на следниве мрежи: