ПРОЗБОРЕ: Цеца го откри името на човекот кој најмногу ја мрази. Сите го знаеме!

Loading...

Светлана Цеца Ражнатовиќ по краткиот одмор на Кипар се врати во Белград. Додека се одмораше на Кипар, беше обелоденет нејзиниот албум „Автограм“, а пејачката е задоволна од неговиот успех.Овој албум малку се разликува од досегашните, а како што изјавила пејачката, сакале да пробаат нешто ново, но сепак да останат доследни на Цеца – пејачката која трае долго време на сцената.
Пофалбите за новиот албум пристигнувале од сите страни, а пејачката ја открила највпечатливата:
„Имаше куп пораки од колегите. Ќемо беше најоригинален. Ми ја прати следната порака: `Совршен ти е албумот, во потпис, оној којшто најмногу те мрази.` Камо сите да ме мразат како што тој ме мрази, би било супер“ – се пошегувала пејачката.Овој албум малку се разликува од досегашните, а како што изјавила пејачката, сакале да пробаат нешто ново, но сепак да останат доследни на Цеца &nd

loading...