Првите фотографии на кралските бебиња: Ова се најпознатите близнаци на светот

Loading...

Принцезата Шарлин и принцот Алберт од Монако пред две недели добиле близнаци, синот Жак и ќерката Габриела. Пред неколку дена родителите ги направиле првите заеднички фотографии со децата.Фотографијата е објавена на официјалната фејсбук страна на кралското семејство.
„Ова е божиќен подарок за сите во Монако, за пријателите на кралското семејство“, пишува во официјалното соопштение.
Бебињата се роени на 10 декември, а иако Жак е помал од сестра му две минути, тој е следниот во редот за местото на чело на Монако.
Жак и Габриела се првите близнаци во семејството Монако од 13 век. Момчето по раѓањето добило титула маркиз, додека титулата за девојчето и понатаму не е позната.
Принцот Алберт со раѓањето на овие бебиња станал татко на 4 деца, тој од претходните врски има две деца, првото дете го добил во 1992 година, а второто во 2003. Шарлин, со која принцот се ожени во 2011 година, овој декември за прв пат станала мајка.Фотографијата е објавена на официјалната фејсбук страна на кралското семејство.
„Ова е божиќен подарок за сите во Монако, за пријател

loading...
Loading...