ПСЖ има сериозни проблеми: Се повреди и Ибрахимовиќ!

Голгетерот на ПСЖ поради повреда ќе мора да паузира еден месец, стои во соопштението од клубот.Швеѓанецот го повреди реброто на мечот против Бастија.
„Ибрахимовиќ не го повреди само реброто, туку го и мускулот. Закрепнувањето ќе биде бавно, изјави докторот Жан Пјер Пласе за „Ле Паризијен“.
Да потсетиме дека и Тиаго Силва е повреден, што претставува навистина голем проблем за овој клуб.Швеѓанецот го повреди реброто на мечот против Бастија.
„Ибрахимовиќ не го повреди само реброто, туку го и мускулот. Закрепнувањето ќе

Пронајдете не на следниве мрежи: