ПСЖ спрема 60 милиони евра за Погба

Шампионот во француското фудбалско првенство Пари Сен Жермен припрема неверојатна понуда од 60 милиони евра за плејмејкерот на Јувентус, Пол Погба.ПСЖ спремија трансфер бомба за во јануарскиот период и ќе пробаат од Јувентус да го купат младиот плејмејкер, а на сметката на клубот од Торино би требало да стигнат 60 милинои евра, пренесува италијанскиот Gazetta dello Sport.
 
Францускиот фудбалер не е само на мета на пребогатите Арапи, газдите на ПСЖ, туку за неговите услуги интерес покажаа и европските гиганти Арсенал и двата ривали од Манчестер.
До сега единствена конкретна понуда била испратена од Париз, но од Торинскиот клуб нема официјално известување за тоа.ПСЖ спремија трансфер бомба за во јануарскиот период и ќе пробаат од Јувентус да го купат младиот плејмејкер, а на сметката на клубот од Торино би

Пронајдете не на следниве мрежи: