Пукање во кумановската касарна „Боро Менков“

Loading...

Непознато лице од возило во движење вчера попладне испукало неколку куршуми од огнено оружје во близина на касарната „Боро Менков“ во Куманово, соопшти денеска МВРПолициски службеници излегле на местото на настанот, при што биле пронајдени пет чаури од гасен пиштол.
Случајот во СВР Куманово вчера во 17 часот го пријавиле вработени во касарната „Боро Менков“.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајотПолициски службеници излегле на местото на настанот, при што биле пронајдени пет чаури од гасен пиштол.
Случајот во СВР Куманово вчера во 1

loading...