Радичевиќ: Да го неутрализираме Митјиланд во брзите контри

Црногорската интернационалка во дресот на македонскиот женски ракометен шампион, Јованка Радичевиќ, во изјава за клубскиот сајт на ЖРК Вардар СЦБТ ги даде своите очекувања пред претстојниот дуел од главната фаза од Лигата на Шампионите, гостувањето кај Митјиланд во Данска.„Свесни сме дека одиме на едно од најтешките гостувања. Не очекува борба во текот на сите 60 минути, бидејќи Митјиланд е екипа која игра многу цврсто, и на домашен и на гостински терен“ вели Радичевиќ.
Повеќе на: sport365.mk„Свесни сме дека одиме на едно од најтешките гостувања. Не очекува борба во текот на сите 60 минути, бидејќи Митјиланд е екипа која игра мног

Пронајдете не на следниве мрежи: