Ракометари смртно настрадаа во сообраќајна несреќа

Loading...

Двајца млади турски ракометари смртно настрадаа во сообраќајна несреќа која се случила на автопатот која го поврзува Кахраманмарас и Кајсери.Во несреќата смртно страдале Садин Удлу (21) и Ахмет Озтур (20), а според полицискиот извештај уште 12 други лица биле повредени.
До несреќата дошло кога возачот на автобусот, во кој се наоѓале ракометарите на Адијман Беледијеспор, загубил контрола врз возилото и излетал од патот.

loading...
Loading...