Ракометарите на Металург во хуманитарна акција

Ракометарите на Металург се вклучија во хуманитарна акција за младото момче Јоце Блажевски, кој боледува од церебрална парализа.На младиот Јоце Блажевски му е потребна помош, тој боледува од церебрална парализа, па мора да се лекува во Москва.
За да му се помогне, вчера беше организирана хуманитарна аукција во „Every Day“, на која се продавале предмети подарени од низа јавни личности, меѓу кои Наумче Мојсовски, Филип Миркуловски, Ренато Вугринец…
Според информациите кои ги има „Република“, се вели дека се собрани преку 65000 денари.
Извор: republika.mkНа младиот Јоце Блажевски му е потребна помош, тој боледува од церебрална парализа, па мора да се лекува во Москва.

Пронајдете не на следниве мрежи: