Ракометарите на Вардар попладнево отпатуваа за Келн

Ракометарите на Вардар попладнево отпатуваа за Келн во пресрет на „фајнл-форот“ во Лигата на шампионите.Mашкиот ракометен шампион Вардар претходно го одработи последниот тренинг во Скопје.
Вардарци беа видно расположени, а тренерот Раул Гонзалез ги даде последните инструкции за историскиот настап во најелитното европско клупско натпреварување.Црвено црните во полуфиналето в сабота од 18 часот ќе се сретнат со Барселона во која настапуваат нашите интернационалци Борко Ристовски и Кире Лазаров.
Предходно првиот полуфинален меч започнува од 15:15 минути, а во него се среќаваат францускиот ПСЖ и унгарски Веспрем.
 

Mашкиот ракометен шампион Вардар претходно го одработи последниот тренинг во Скопје.
Вардарци беа видно расположени, а тренерот Раул

Пронајдете не на следниве мрежи: