Ракометарките на Вардар убедливо триумфираа над Загорје

Македонскиот женски ракометен шампион со убедлив триумф над ГЕН Загорје во рамките од Женската Регионална Ракометна Лига.ЖРК Вардар СЦБТ забележа победа од убедливи 35-27 во натпреварот кој се одигра во СРЦ „Кале“, на полувремето од дуелот резултатот гласеше 21-13 во корист на нашиот претставник.
Со оваа победа ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ се искачија на второто место на табелата во ова натпреварување со 17 бода, односно пет помалку од водечката екипа Будуќност…
За повеќе информации одете на sport365.mkЖРК Вардар СЦБТ забележа победа од убедливи 35-27 во натпреварот кој се одигра во СРЦ „Кале“, на полувремето од дуелот резултатот гласе

Пронајдете не на следниве мрежи: