Ракометна трансфер бомба: Игор Вори го засилува Металург!

Искусниот хрватски пикер Игор Вори ќе го засили Металург во следната сезонаОваа сензационална вест денеска кружи на социјалните мрежи. Како што пренесува Ракометни вести, неофицијално Вори е новото засилување на Металург за следната сезона, а трансферот е веќе договорен.
Триесет и четиригодишниот пивот оваа сезона ги брани боите на францускиот гигант ПСЖ, а во Металург доаѓа како замена за Ванчо Димовски.
203 сантиметри високиот Вори, доколку трансферот се реализира ќе биде и тоа како големо засилување за тимот на Лино Червар во следната сезона.Оваа сензационална вест денеска кружи на социјалните мрежи. Како што пренесува Ракометни вести, неофицијално Вори е новото засилување на Металург з

Пронајдете не на следниве мрежи: