Разбојништво во Стопанска банка

Две непознати маскирани лица вчера околу пладне извршиле разбојништво над вработените во филијалата на Стопанска банка лоцирана на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје.-Сторителите влегле во банката и со закана со пиштол одземале околу 300.000 денари и 3.000 евра, по што побегнале во непознат правец, информираат од МВР.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.-Сторителите влегле во банката и со закана со пиштол одземале околу 300.000 денари и 3.000 евра, по што побегнале во непознат правец, информираат о

Пронајдете не на следниве мрежи: