Реал Мадрид со состав „СТРАВ И ТРЕПЕТ“: Луис Суарез ќе потпише за кралскиот клуб!!!

Откако го реализираше трансферот на Герет Бејл, кралскиот клуб се чини дека не застанува, во последните завршни моменти од трансфер периодот следно засилување би можело да биде Луис Суарез.Реал Мадрид подготвува страшно добар состав, кој со Бејл и евентуално Суарез како засилувања би можел да ги брка сите титули на повеќето натпреварувања.
Последните неофицијални информации поврзани со трансферите говорат дека напаѓачот на екипата на Ливерпул, уругваецот Луис Суарез би можел во последните моменти од трансфер рокот да потпише со Реал Мадрид.
Според известувањата на „АС“, се вели дека Реал Мадрид би исплатил 45 милиони евра за евентуалниот ангажман на Луис Суарез.Реал Мадрид подготвува страшно добар состав, кој со Бејл и евентуално Суарез како засилувања би можел да ги брка сите

Пронајдете не на следниве мрежи: