Реал понуди 60 милиони, Бејл бара да замине во кралскиот клуб

Според најновите информации поврзани со велшанецот Герет Бејл, се шпекулира дека Реал Мадрид наводно понудил 60 милиони евра за играчот на Тотенхем, па така велшанецот побарал од управата на клубот да си замине.„Марка“ пренесува дека Реал Мадрид сериозно загриза за ангажман на велшанецот од редовите на англискиот премиерлигаш Тотенхем, Герет Бејл.
Најновите информации говорат дека претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, дури и 60 милиони евра му е понуда за која требало да размисли, и покрај тоа што е фантастична.
„Кажавте да почекам година дена, да ако не се пласираме во Лигата на Шампионите клубот ќе ги разгледа понудите. Понуда имате, не сакам во Манчестер Јунајтед, сакам во Реал Мадрид“ наводно велшанецот му кажал на првиот човек на Тотенхем.
„Марка“ веќе пишуваше околу евентуалната плата на Бејл во Реал Мадрид, која наводно би гласела 10 милиони евра годишно.„Марка“ пренесува дека Реал Мадрид сериозно загриза за ангажман на велшанецот од редовите на англискиот пр

Пронајдете не на следниве мрежи: