Реал веќе повратија 30 милиони: Повеќе од 7.000 дресови на Родригес се продаваат на секој час!

Дресот на Колумбиецот се купува толку брзо што е поставен рекорд кога е во прашање брзината на продажбата!Реал Мадрид повторно покажа дека не сака да пере пари за да ги донесе најдобрите играчи на светот, па така и за Колумбиецот, најдобриот стрелец на Мундијалот во Бразил, Џејмс Родригес, искеширале 80 милиони евра на Монако.
Од големата сума за играчот кој беше представен во понеделникот, за 4 дена им се вратила повеќе од третина од парите!
Според податоците на агеницијата „Euromerikas“, официјалниот дрес на Родригес со број 10 е продаден во дури 345.000 примероци одкако дошол во Мадрид.
Имајќи в предвид дека дресот чини 97 евра, Реал заработиле 33 милиони евра.
Ова е знак дека Родргес може многу лесно да го сруши рекордот и на Кристијано Роналдно, чиј дрес во 2009 година беше распродаден во повеќе од милион примероци.Реал Мадрид повторно покажа дека не сака да пере пари за да ги донесе најдобрите играчи на светот, па така и за Колумбиецот, најдобриот стрелец на

Пронајдете не на следниве мрежи: