Рибери најдобар во Европа!!!

Фудбалерот на Баерн Минхен, французинот Френк Рибери, е прогласен за најдобар играч во Европа.Францускиот интернационалец од редовите на Баерн Минхен, Френк Рибери, на церемонијата во Монако беше избран за најдобар фудбалер во Европа за изминатата сезона.
Рибери изминатата сезона освои се што е можно со екипата на Баерн Минхен, одигра блескави партии за германскиот бундес лигаш, па големите љубители на фудбалот велат дека со право французинот ја освоил оваа голема награда.
Изборот мина низ „анализите“ на 53 новинари од Европа кои имаа можност да гласаат за еден од кандидатите, а покрај Рибери, кандидат за оваа награда беше Лионел Меси (Барселона) и Кристиано Роналдо (Реал Мадрид).
Интересно, овој настан го прескокна португалецот од Реал Мадрид, а образложение за тоа даде поради вчерашниот пријателски натпревар со Депортиво.Францускиот интернационалец од редовите на Баерн Минхен, Френк Рибери, на церемонијата во Монако беше избран за најдоб

Пронајдете не на следниве мрежи: