Ријана на СП дошла поради голманот на Аргентина а завршила во прегратките на…

Убавицата од Барбадос им се придружи на победниците…Пејачката Ријана навиваше за голманот Серхио Ромеро и на социјалните мрежи напишала дека ќе биде негова доколку Аргентина стане шампион на светот.
Дури и неговата сопруга Елијана Гверсио немала ништо против и одговорила дека ќе и го препушти сопругот на убавицата од Барбадос на една недела…
Но Марио Гетце ја уништи договорената летна авантура, така да Ријана која дошла во Рио и присуствувала на ова финале на крајот завршила во прегратките на Германците. 
Славната пејачка се сликала со Клосе, Подолски, Швајнштагер, Гетце…Пејачката Ријана навиваше за голманот Серхио Ромеро и на социјалните мрежи напишала дека ќе биде негова доколку Аргентина стане шампион на светот.

Пронајдете не на следниве мрежи: