Роберт Левандовски се сели во Баерн Минхен

Уште еден играч од редовите на Борусија Дортмун се сели во Баерн Минхен.
 Веќе подолго време се шпекулираше за трансферот на Левандовски во новиот европски првак Барн Mинхен, па затоа проговоре и неговиот менаџер.
„Ова лето Роберт ќе се пресели во Баерн. Нема веќе поента да го криеме трансферот во Баерн. Роберт сака да си замине и тоа ќе се случи. Прашање на време е кога ќе се реализира трансферот, мислам дека можно е да биде комплетиран за две до три недели. Ги чекаме сигналите од клубот и работиме на договорите. На Роберт му е потребен нов предизвик, нови луѓе околу него, нов тренер и нова мотивација“, изјави Кучарски за TVN24.  
Левандовски оваа сезона беше еден од клучните играчи на Борусија Дортмун и беше втор стрелец во Бундеслигата со 24 гола на 31 натпревар.Уште еден играч од редовите на Борусија Дортмун се сели во Баерн Минхен.
 Ве

Пронајдете не на следниве мрежи: