РОНАЛДИЊО – ФУДБАЛСКА ЛЕГЕНДА КОЈА ОСВОИ СЕ ШТО Е МОЖНО ДА СЕ ОСВОИ!!!

Популарниот „Дињо“ во своите витрини го внесе и трофејот од Копа Либертадорес, па така само ги замолчи критичарите кои велеа дека со овој фудбалер работата е готова, па еве, тој возврати со уште една блескава сезона и еден од најпосакуваните трофеи – можеби најсилното натпреварување во светот – Копа Либертадорес.„Сите ми велеа дека сум готов, сега ги оставам нив да зборуваат. Ова ми беше титулата која ми недостигаше, сега веќе е реалност, ја имам крај себе, токму поради неа се вратив во Бразил“ изјави популарниот „Дињо“.
Екипата на бразилски Атлетико Минеиро во финалето од Копа Либартадорес го совлада парагвајски Олимпија со 2-0, идентичен резултат од првиот натпревар во Парагвај, па така се отиде во продолженија а откако истите не донесоа новост во однос на резултатот, се отиде на изведување на пенали. Атлетико Минеиро со 4-3 беше поуспешен во изведувањето на пенал рулетот.„Сите ми велеа дека сум готов, сега ги оставам нив да зборуваат. Ова ми беше титулата која ми недостигаше, сега

Пронајдете не на следниве мрежи: