Роналдињо на чекор да потпише договор со ЛА Галакси

Искусниот Бразилец е желба на челниците на американскиот Лос Анџелес Галакси, тврдат мексиканските весници.34-годишниот Роналдињо летово требаше да се им придружи на њујоршките Ред Булс, но не дојде до договор. Тој своевремено беше најдобар фудбалер во светот, а врвот на кариерата ја доживеа настапувајќи за Барселона за која играше од 2003 до 2008 година.
Кариерата ја почна во Германија, има играно и за Пари Сен Жермен, Милан, Фламенго и за Атлетико Мадрид.
Што се однесува до националната фудбалска селекција, на 97 натпревари постигнал 33 погодоци за Бразил.34-годишниот Роналдињо летово требаше да се им придружи на њујоршките Ред Булс, но не дојде до договор. Тој своевремено беше најдобар фудбалер во с

Пронајдете не на следниве мрежи: