Роналдо е приоритет на навивачите на Реал

Дури 81% од навивачите на Реал Мадрид изрази желба да Кристиано Роналдо го продолжи договорот со овој клуб.
Неверојатниот старт на Португалскиот интернационалец во дресот на Реал Мадрид, хет-трик против Селта и одличната партија на стартот од 2013 година говори дека е на повидок неговата најдобра сезона откако дојде во Примера.
Неговата одлична игра на претходниот натпревар во Купот ги воодушеви навивачите на Реал кои беа дури 50 000 на број на „Бернабе“ кои скандираа „Кристиано, Златна Топка“.
Во анкетата која ја спроведе „АС“, на прашање дали е приоритет на обновата на договорот со Роналдо, дури 81% од интернет гласачите одговорија потврдно.
Португалецот од доаѓањето во Реал постигна вкупно 174 голови на 172 натпревари (1,01 по натпревар), што го доведе на седмото место на листата на најдобри стрелци во историјата на клубот.Дури 81% од навивачите на Реал Мадрид изрази желба да Кристиано Роналдо го продолжи договорот со овој клуб.
Неверојатниот старт на Португал

Пронајдете не на следниве мрежи: