Роналдо е решителен: Португалецот сака да се врати во Англија?!

Португалскиот интернационалец Кристиано Роналдо, инаку член на мадридски Реал е незадоволен од потезите на претседателот на „Кралскиот Клуб“, Флорентино Перез, откри екс-претседателот на гигантот од Мадрид, Рамон Калдерон.Медиумите на Островот пренесуваат дека љубовта на Роналдо кон Реал Мадрид веќе исчезнала, па португалецот е цвсрто решителен да се врати во англиската Премиер Лига.
Најголем интерес за неговите услуги јавно прикажаа Манчестер Јунајтед, неговиот поранешен клуб од каде премина во Реал Мадрид, и екипата на Челзи.
Неофицијално, се шпекулира дека португалецот од идниот клуб ќе бара плата од фантастични 500.000 фунти неделно, што е за цели 150.000 фунти повеќе од неговата моментална заработувачка во Реал Мадрид.
Извор: SPORT365.mkМедиумите на Островот пренесуваат дека љубовта на Роналдо кон Реал Мадрид веќе исчезнала, па португалецот е цвсрто решителен да се врати во а

Пронајдете не на следниве мрежи: