Роналдо ги ИЗНЕРВИРА фановите на Барселона со оваа фотографија

Роналдо предизвика вистински револт кај навивачите на Барселона, откако на својот Инстаграм објави фотографија на која беше прикажан компјутерски двобој помеѓу него и неговиот син.Самата фотографија не би била спорна да не се работи за „Ел Класико“ кое Роналдо го доби со 7:1.
Поранешниот бразилски интернационалец на Инстаграм воедно напишал: Ученикот му одржа лекција на учителот и воедно додал „Хала Мадрид“, или во превод „Напред Мадрид“. Од ова што го напишал станува јасно дека Роналдо играл со Реал Мадрид, а неговиот син ја предводел Барселона.
Ваквиот потег на Роналдо фановите на Барса го означија како „предавство“ и „провокација“ бидејќи славниот Бразилец во сезоната 1996/97 го носеше дресот на каталонскиот клуб, а за многумина остана легенда и покрај тоа што замина.
Самата фотографија не би била спорна да не се работи за „Ел Класико“ кое Роналдо го доби со 7:1.
Поранешниот бразилски интернац

Пронајдете не на следниве мрежи: