Роналдо храбро застана зад својот поранешен соиграч: Како е можно Озил да го продадете?!

Кристиано Роналдо воопшто не е среќен поради заминувањето на Месут Озил од Реал Мадрид, соиграчот со кого имаше и повеќе од успешни натпревари и соработка на терените.„Премногу сум лут на клубот поради овој потег. Месут е играч кој на најдобар начин го знае моето движење и правењето шанса пред противничките голови, секогаш знаеше каде да се најде…“ беше изјавата на Роналдо за шпанските медиуми.
Голема разбранетост има во екипата на Реал Мадрид по заминувањето на Месут Озил во Арсенал, несомнено фудбалерот кој имаше се чини најдобра соработка со Кристиано Роналдо, а португалецот без германецот на теренот едноставно неможеше.
Фановите го кренаа својот глас, а последнава реакција од страна на Роналдо се чини дека само ја разбрани атмосферата во кралскиот клуб.
Озил го засили англискиот премиерлигаш Арсенал за сума од 50 милиони евра, што претставува рекорд за Арсенал во однос на ангажирањето на нови фудбалери. „Премногу сум лут на клубот поради овој потег. Месут е играч кој на најдобар начин го знае моето движење и праве

Пронајдете не на следниве мрежи: