Роналдо: Јас говорам на теренот

Кристиано Роналдо не сака да се впушта во медиумски препукувања, па така португалецот си кажа како одговара на сето тоа, долу, на теренот, со неговите фудбалски потези кои ја воодушевуваат фудбалската публика.Кристиано Роналдо не сака да влегува во медиумски дуел со Жозе Мурињо, откако португалскиот стратег претходно изјави дека Кристиано Роналдо не е вистинскиот Роналдо.
„Тоа што се случува вон теренот не ме интересира и воопшто не ме погодува, јас сакам да говорам долу на теренот, тоа е тоа“ изјави Кристиано Роналдо.
Португалецот вели дека се наоѓа во шпанскиот гигант за да му помогне да ги оствари своите цели.
„Овде сум да му помогнам на Реал Мадрид да ги оствари своите цели, она што се случува надвор од клубот навистина не ме интересира, ниту пак јас сакам да давам премногу значење на сето тоа“ вели Кристиано Роналдо.
Извор/Фото: goal.comКристиано Роналдо не сака да влегува во медиумски дуел со Жозе Мурињо, откако португалскиот стратег претходно изјави д

Пронајдете не на следниве мрежи: