Роналдо ќе го изведе почетниот удар на мечот ПСЖ-Олимпик

Бразилската фудбалска легенда, Роналдо, ќе го изведе почетниот удар на дерби-мечот од францускиот шампионат меѓу екипите на Париз Сент Жермен и Олимпик Марсеј.
„Одлучивме да му направиме чест на некогашниот репрезентативец на Бразил кој ќе биде наш посебен гостин на натпреварот ПСЖ-Марсеј“ велат од ПСЖ.
Овој натпревар ќе биде посебен и од поинаков агол, а тоа е официјалното деби на поранешниот англиски репрезентативец, Дејвид Бекам.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Бразилската фудбалска легенда, Роналдо, ќе го изведе почетниот удар на дерби-мечот од францускиот шампионат меѓу екипи

Пронајдете не на следниве мрежи: