Роналдо ќе се пресели во Монако?!

Се надзира ли трансфер бомба во овој преоден трансфер период, имено, медиумите пренесуваат дека Кристиано Роналдо би можел да се пресели во Монако и да заработува повеќе од 18 милиони евра годишно.
Светските медиуми пренесуваат дека Кристиано Роналдо е блиску до трансфер во Монако откако овој тим е решителен да ги исполни сите услови за реализирање на овој голем трансфер кој сигурно би бил хит во овој трансфер период.
Се вели дека Кристиано Роналдо имал состанок со Димитри Риболовљевим, а на состанокот присуствувал и менаџерот на Роналдо, Хорхе Мендеш.
Француските медиуми пренесуваат дека Монако е подготвен да издвојува 18 милиони евра годишна плата з апортугалецот, онолку колку што доби понуда и од Манчестер Сити.Се надзира ли трансфер бомба во овој преоден трансфер период, имено, медиумите пренесуваат дека Кристиано Роналдо би м

Пронајдете не на следниве мрежи: