Роналдо – Меси 8:0

Кристиано Роналдо во водство пред Лионел Меси.Португалскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, а воедно и најдобар фудбалер за 2013-тата година, Кристиано Роналдо е во водство пред аргентинскиот интернационалец од редовите на Барселона, Лионел Меси.
Роналдо е во водство пред Меси, но во негативна конотација.

Имено, Роналдо на натпреварот со Атлетик Билбао на гостински терен (1-1) го доби осмиот црвен картон во својата кариера.
Повеќе на спорт365Португалскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, а воедно и најдобар фудбалер за 2013-тата година, Кристиано Роналдо е во водство пред арг

Пронајдете не на следниве мрежи: