Роналдо ОДБИ размена на дресови со фудбалерите на Израел: „Вие сте убијци на невини деца“

Кристијано Роналдо на натпреварот против Израел одби размена на дресови. „Не сакам да носам дрес од убијци на недолжни деца“, наводно изговарал при заминувањето од терен.Одредени шпански медиуми шпекулираат дека популарниот КР7 одбил да размени дрес со израелските фудбалери поради случувањата во Газа.
Светот и понатаму го негира и омаловажува неговиот огромен труд и искористување на медиумскиот простор за да апелира до јавноста за страдањето на недолжни деца, а во име на сето тоа, исламскиот свет го величи како херој.
Во тоа име, тој покрена многу теми од неговото наводно преминување во ислам, за што никогаш немало конкретен доказ.Одредени шпански медиуми шпекулираат дека популарниот КР7 одбил да размени дрес со израелските фудбалери поради случувањата во Газа.
Светот

Пронајдете не на следниве мрежи: