РОНАЛДО ПОБЕСНЕ: МЕ БОЛИ К*Р ЗА ФИФА!

Играчот на Реал Мадрид демонстративно го напушти интервјуто.Официјално најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо демонстративно го напушти интервјуто што го даваше за американската телевизиска мрежа CNN по прашањето за корупцискиот скандал во ФИФА.
Новинарот сакаше да добие коментар од португалецот за корупцијата и доделувљањето на домаќинството за Мундијалот на Катар 2022 година. 
– Не ми е гајле за ФИФА и Катар! Ме били к*р за тоа! Дај те молам, зошто би зборувал за ФИФА – налутено рече Роналдо и го напушти интервјуто.
Интересен потег на многу важна личност во светот на фудбалот, за важен проблем кај меѓународниот фудбал…Официјално најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо демонстративно го напушти интервјуто што го даваше за американската телевизиска мрежа C

Пронајдете не на следниве мрежи: