РОНАЛДО – Прогласен за најдобар фудбалер во Европа

Фудбалерот на Реал се здоби со титулата „Најдобар играч на Европа“ за сезоната 2013/2014.Освен него во конкуренција за оваа награда беа голманот и фудбалерот на Баерн, Мануел Ноер и Ариен Робен. 
За повеќе информации прочитајте на sport365.mkОсвен него во конкуренција за оваа награда беа голманот и фудбалерот на Баерн, Мануел Ноер и Ариен Робен. 
За повеќе инфо

Пронајдете не на следниве мрежи: