Роналдо рамен на Меси?

Португалецот го достигна бројот на погодоци на Лионел Меси во Лигата на Шампионите.Фудбалерот на Реал Мадрид со погодокот на натпреварот против Борусија Дортмунд во рамките од осминафиналната фаза во Лигата на Шампионите стигна до 14-тиот погодок во елитното клубско натпреварување.
Поопширно и видео на sport365.mkФудбалерот на Реал Мадрид со погодокот на натпреварот против Борусија Дортмунд во рамките од осминафиналната фаза во Лигата на Шампионите сти

Пронајдете не на следниве мрежи: