Роналдо со ново Ферари: Ѕверот вреден 1,5 милиони долари развива брзина од која ќе ви се сврти во умот

Најдобриот играч на сите времиња Кристијано Роналдо се поднови со уште еден автомобил а со тоа си го збогати возниот парк со уште еден „ѕвер“ вреден 1,5 милиони долари.По одличниот успех со португалската репрезентација фудбалерот на Реал Мадрид се одлучи да го збогати својот возен парк со темно црвено ферари.
Овој автомобил Ферари F12 TDF е во вредност од 1,5 милиони долари има 770 коњски сили и достигнува максимална брзина од 340 km/h, додека до 100 забрзува за само 2,9 секунди.
 По одличниот успех со португалската репрезентација фудбалерот на Реал Мадрид се одлучи да го збогати својот возен парк со темно црвено ферари.

Пронајдете не на следниве мрежи: