Руни сака да го напушти Манчестер Јунајтед

Блиски извори до Вејн Руни, велат дека тој не е задоволен со својот статус во Манчестер Јунајтед, па се претпоставува дека тој размислува да го напушти тимот на англискиот шампион.
Вејн Руни не е задоволен со својот статус во Манчестер Јунајтед, не сака да биде ничија замена во овој тим, па медиумите во Англија пренесуваат дека тој би можел да го напушти тимот на Манчестер Јунајтед во блиска иднина.
„Руни верува дека се наоѓа на врвот од својата кариера и нема намера да биде нечија замена во Манчестер Јунајтед. Верува дека нема што да докажува на било кој во дресот на овој тим по девет успешни сезони во редовите на шампионот на Англија а во текот на претходните денови разговарал со Мојс и го изнел пред него незадоволството“ вели за „Скај“ извор близок до Вејн Руни.
Се претпоставува дека Вејн Руни наскоро би можел да ги засили редовите на Челзи или пак Арсенал, а како опција се споменува и екипата на Манчестер Сити.Блиски извори до Вејн Руни, велат дека тој не е задоволен со својот статус во Манчестер Јунајтед, па се претпоставува

Пронајдете не на следниве мрежи: