Руни: Заминувам во Челзи

Се чини дека полека но сигурно завршува сагата околу наводниот трансфер на Вејн Руни.Напаѓачот на екипата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, би можел да го засили тимот на Челзи.
Оваа вест им ја соопштил самиот Вејн Руни на своите соиграчи од екипата на Манчестер Јунајтед.
Тимот на Манчестер Јунајтед веќе одби две понуди од екипата на Челзи за трансфер на Вејн Руни, но се поизвесно е дека сепак Руни ќе го засили тимот на Жозе Мурињо.
Руни е незадоволен со својот статус во клубот, одби да потпише нов договор а веќе и самиот јавно инсистира на заминување од Манчестер Јунајтед.Напаѓачот на екипата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, би можел да го засили тимот на Челзи.

Пронајдете не на следниве мрежи: