Сакаше да се прави важен, но неговиот потег ГИ ИЗНЕРВИРА соиграчите!

Голманот на Бризбејн Мајкл Тео, сакаше убаво да се намести пред да ја упати топката кон центарот на теренот.Но, само за неколку секунди, казната стигна во вид на гол и неговиот тим се утеши со нерешен резултат.
Голманот Мајкл Тео сигурно подолг период ќе ја памети оваа грешка, а веруваме дека и неговиоте соиграчи нема да му простат толку брзо.
Кени Канингем бараше начин да постигне гол за Феникс и тоа му тргна од рака по кардиналната грешка на противничкиот голман.
Погледнете како Мајкл Тео стана трагичар на овој меч:
Но, само за неколку секунди, казната стигна во вид на гол и неговиот тим се утеши со нерешен резултат.
Голманот Мајкл Тео сигурно подолг пе

Пронајдете не на следниве мрежи: